Microchip Technology PIC16F15276-E/P
Yingxinyuan Int'l(Group) Ltd.
Contact Now
Brand Name : Microchip Technology
Model Number : PIC16F15276-E/P
MOQ : 1PCS
Price : Negotiation
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 999999+PCS
Delivery Time : 2-7 work days
Supplier : Microchip Technology
Series : PIC® 16F
CoreProcessor : PIC
CoreSize : 8-Bit
Speed : 32MHz
Connectivity : I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals : Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
NumberofI/O : 35
ProgramMemorySize : 28KB (28K x 8)
ProgramMemoryType : FLASH
EEPROMSize : -
RAMSize : 2K x 8
Voltage-Supply(Vcc/Vdd) : 1.8V ~ 5.5V
DataConverters : A/D 28/2x10b
OscillatorType : Internal
OperatingTemperature : -40°C ~ 125°C (TA)
MountingType : Through Hole
Package/Case : 40-DIP (0.600, 15.24mm)
Contact Now
Microchip Technology PIC16F15276-E/P IC MCU 8BIT 28KB FLASH 40DIP
Part.PIC16F15276-E/P
ManufactureMicrochip Technology
DescriptionIC MCU 32BIT 128KB FLASH 80LFQFP
CorePIC
Core Size8-Bit
Speed32MHz